Uluslararası çiçek festivali

0
851
görüntülenme

Bazı sektör firmalarının yöneticilerinin de katıldığı festivalde Gizem Fidan’ın standı dikkat çekti. Bayındır festivaline sektörel bir hava veren Gizem Standı festivalin sektörel yönünün ağır kazanması gerektirdiğini hatırlattı.

Geçen sene göreve gelen belediye başkanı Mehmet Kertiş geçen sene başlattığı festivali büyütme atağını bu sene uluslararası adını ekleyerek sürdürdü. Bayındır için daha çok kentsel ve yerel ölçekli bir şölen olarak kutlanırken bu sene ‘13. Uluslararası Çiçek Festivali’ haline geldi. Açılışına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’nin de katıldığı festevalin bir de ünlü konuğu vardı. Özgürlük şarkılarıyla tanınan Fransız Sanatçı Nathalie Cardone 1Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir konser de verdi.

 

"Çiçek Özgürlüktür" temasıyla çiçek ve kelebeği birlikte ele alan festival’de Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş yaptığı konuşmada, “Bayındırlı üreticilerimiz, 2009´da ürettikleri yaklaşık 35 milyon adet özel süs bitkisini hem ülkemize hem de dünyaya pazarlamış, ekonomimize katkı sağlamıştır.” dedi. BAYÇİKOOP Başkanı Ersoy Sümerkan ise, çiçekçilikteki KDV’nin indirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu arada üst düzey protokol olarak bulunan Ak Parti Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi yaptığı konuşmada, "Böyle uluslararası bir festival düzenleyen bayındır belediye başkanını ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Bir şehrin kalkınmışlığının temsili yerel yönetimlerdir.” dedi. Özetle Bayındır’a hareketli bir festival yaşatan Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş gelecekte etkinliğin festival yanı dışında kalan sektörel kısmına da ağırlık verecek gibi görünüyor. Bu festivalde bu yönde ciddi emareler gördük. Bazı sektör firmalarının yöneticilerinin de gezdiği festivalde Gizem Fidan’ın standı dikkat çekerken festivale de ciddi bir hava katmıştı.  Bu sene daha hareketli ve derli toplu görünün festivali hazırlayanları kutluyoruz.

CEVAP VER