FleuroStar Yarışmasının Kazananı Belli Oldu

0
1388
görüntülenme
 • Miss Malibu’nun yetiştiricisi Nadine Rijk ve Ürün Menajeri Maria Padrosa Benet’e ödülü, FleuroStar Komite Başkanı Heike Gronemann ve Fleuroselect Genel Sekreteri Sally van der Horst takdim etti.
 • Argyranthemum Grandaisy® Yellow (Moerheim New Plant)
 • Argyranthemum Grandaisy® Yellow (Moerheim New Plant)
 • Dahlia x hybrida Dahlegria Red Yellow Bicolor (Florensis)
 • Dahlia x hybrida Dahlegria Red Yellow Bicolor (Florensis)
 • Dianthus caryophyllus Capitán Colón (Selecta One)
 • Dianthus caryophyllus Capitán Colón (Selecta One)
 • GineTato® - Egg and Chips® (Beekenkamp - Thompson&Morgan)
 • GineTato® - Egg and Chips® (Beekenkamp - Thompson&Morgan)
 • GineTato® - Egg and Chips® (Beekenkamp - Thompson&Morgan)
 • Begonia hybrid Miss Malibu (Dümmen Orange)
 • Begonia hybrid Miss Malibu (Dümmen Orange)


FleuroStarFleuroStar yarışmasının kazananı belli oldu…

Fleurselect, süs bitkileri sektöründe uluslararası bir organizasyondur. Misyonu; mevsimlik ve çok yıllık süs bitkilerinde yeni varyeteler türemesini teşvik etmektir. Üyeleri, uluslararası ölçekte işler yapan üretici ve dağıtımcılardır.

FleuroStar Yarışması

FleuroStar yarışması, her sene Haziran’da, FlowerTrials haftasında, Hollanda ve Almanya’da gerçekleşir. Fleuroselect üyeleri, sezonun en yeni üretimi dalında ‘Winner with the Wow Factor (Etkileyiciliği ile öne çıkanlar)’ olmak için katılırlar.

Süs bitkileri endüstrisinde uluslararası organizasyon olan Fleuroselect, Dümmen Orange Firması’nın Begonia hybrid Miss Malibu’sunu FleuroStar 2016/17 kazananını olarak açıkladı. Miss Malibu’nun yetiştiricisi Nadine Rijk ve Ürün Menajeri Maria Padrosa Benet’e ödülü, FleuroStar Komite Başkanı Heike Gronemann ve Fleuroselect Genel Sekreteri Sally van der Horst takdim etti.

Yeni ‘Winner with the Wow Factor (Etkileyiciliği ile öne çıkanlar)’, 16 Haziran Perşembe günü Amsterdam/Hollanda’da Green Inspiration (Yeşil İlham) Etkinliği’nde duyruldu. Yarışmaya katılan varyeteler şu şekilde sıralandı:

Argyranthemum Grandaisy® Yellow (Moerheim New Plant)

Moerheim Group bünyesindeki Suntory’nin son ürünü olan Grandaisy®, büyük ve sarı çiçekleri ile sunuldu. Hem mevsimlik, hem de kesme çiçek olarak kullanılabilecek Argyranthemum güçlü, hastalıklardan ari bir şekilde erken çiçeklenmesi ile hem sıcak hem soğuk direnci olan bitkidir. Bu şekilde bir çok iklimde yetiştirilebilir. Grandaisy® yaklaşık 40 cm boyu ile saksıda ve dış mekanda kullanım için uygundur.

Dahlia x hybrida Dahlegria Red Yellow Bicolor (Florensis)

Kırmızı-sarı çift renkli çiçekli Dahlia, koyu çikolata renkli yapraklarıyla zıtlık (kontrast) oluşturmaktadır. Dahlegria, 40-50 cm boya ulaşabilir. Çiçekleri 10 cm çap yapar. Dahlegria hem kesme hem de mevsimlik olarak değerlendirilebilir.

Dianthus caryophyllus Capitán Colón (Selecta one)

Kenarları beyaz, kırmızı çiçekleri ile Colón, Capitán serisinin yeni dört varyetesinden birisi. Bu saksı karanfili, dikine büyümesi ile çizgisel karakter oluşturur. Hızlı yetişme süresi sayesinde büyük saksıları kısa zamanda doldurabilir. 30 cm yüksekliği ile bu yeni karanfil, 17 ya da 19’luk saksıları rahatlıkla doldurabilir. Bu bitki de hem kesme çiçek hem de saksı bitkisi olarak değerlendirilebilir.

GineTato® - Egg and Chips® (Beekenkamp - Thompson&Morgan)

GineTato®, patates ve patlıcanı aynı anda yetiştirebileceğiniz ikisi bir arada konsepti bitkilerinden. Saksıya uygun olan bu bitki yerden tasarruf eder. Çifte hasat fırsatı ile balkon ya da avlularda, alandan azami ölçüde yararlanmak isteyen hobi bahçecileri için ideal. GineTato®, dallarında 3-4 patlıcan ve toprak altında 1 kg’ye yakın patates sağlayabiliyor.

Begonia hybrid Miss Malibu (Dümmen Orange)

Yoğun koyu pembe rengi ile Miss Malibu FleurSelect’in kazananı oldu. Kazanan Yarı yerörtücü tabiatı sayesinde saksılara, askı sepetlere ve dış mekan dikimine uygundur. Miss Malibu, bakımı kolay ve yarı gölge bitkisidir. Yazın başından ilk dona kadar sürekli rengini sürdürür.

Intratuin ve Obi FleuroStar Jürisine Katıldı

30’dan fazla profesyonel yetiştirici, üretici, toptancı ve perakendecinin yanı sıra gazeteciler ve pazarlama uzmanları her yarışmacıyı, satış noktası, çekicilik ve ticari potansiyel açısından değerlendirdi.

Bu yılın yeni jüri üyeleri

Obi Kıdemli Ürün Yelpazesi Müdürü André Henseler, Intratuin Yıllık Bitkiler Kategorisi Müdürü Lau van der Hoorn, FloraHungaria Genel Müdürü András Treer ve Hollanda Ticaret Yayını Vakblad voor de Bloemisterij Süs Bitkileri Uzmanı Peter van Leth.

Kazananların Ödülleri

Yeni FleuroStar kazananı hatrı sayılır Pazar desteği alacak. TuinbouwCommunicatie 3000€ değerinde reklam kampanyası sunacak. Hollanda pazarlama ajansı Pull Position 1500€ değerinde özgün bir tanıtım projesi sunacak. DeschPlantPak ise FleuroStar kazananına Colour Your Story (Hikayeni Boya) broşüründe iki ayrı sayfada yer verecek.

Uluslararası basın kampanyası yürütmesinin yanında Fleurselect, fuar ve sektör etkinliklerinde kazanan bitkinin tanıtımını yapacak. Ayrıca organizasyonda  fotoğraflar, tanıtım vidyoları ve broşürler gibi pazarlama materyalleri de kazanan için kullanılabilir olacak.

CEVAP VER