Doğanın bütün renkleri için Ödemiş’e davetlisiniz

0
935
görüntülenme
  • Ödemeşte çeşitli konaklama seçenekleri var ve bunlardan biride Gölcük. Gölcük çok özel bir manzaraya sahip.

Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’nin bu sene 11.’si gerçleştirilecek. Bölgesel bir sergi olmasına rağmen ülke çapında alışveriş günlerine dönüşen sergiye bütün Türkiye’nin sektörel profesyonelleri ve özellikle belediyelerin park bahçe yetkilileri davetli...

Geçen yıl Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’ni 10. kez düzenledik. Bu zamana kadar yapılan en yüksek katılımlı sergi oldu. Fuardaki katılımcı firma sayısı bakımından en yüksek noktaya çıktık. Bir önceki yıl 70 olan katılımcı sayısı geçen sene 120 ye ulaştı. Bu yılda en azından o çizginin korunacağını hatta bir tık daha yukarıya çıkacağını düşünüyorum. Katılımcı firmalara geçen yıl memnuniyet değerlendirmesi yapmıştık. Ve bu değerlendirmede yüzde 80 oranında başarılı olduğumuz anladık. Sergimize katılan firmaların yüzde seksenlik kısmı sergiden memnun ayrıldıklarını ifade etti. Bu yüzde seksenlik kısım yeniden sergiye katılacak kalan kısımdan da bu sene yerini alacak firmalar var.

 

Sergiye katılan firmalar memnunlar...

Yeni görüşmeler yaptığımız arkadaşlarımız da var. Özellikle Bayındır’dan talebin arttığını görüyoruz. Biz Küçük Menderes Havzası’nın tamamında üretim yapan firmaların sergimizde yer alması gerektiğine inanıyoruz. Onun dışında Antalya’dan sektöre malzeme teminin sağlayan firmalardan da talep var. Ödemiş’in dış mekan süs bitkilerinde lider konumda olmasında kaynaklanan sadece Ödemişli firmaların yer aldığı bir sergi gibi bir algı var. Ancak biz tüm Küçük Menderes Havzası’ndan katılımcıların olması gerektiğine inanıyoruz.

 

Üç bini aşkın prafesyonel sergiyi gezdi.

Geçen yıl 3.000 i aşkın profesyonel ziyaretçimiz vardı.  Geçen yıl biz gerek organizasyon gerek katılımcı gerekse katılımcı firmaların iş bağlantıları sağlaması açısından zirve yaptık. Bu sene de eksiklerimiz gidererek tamamlayacağız. Profesyonel çalışmalarla hem katılımcılarımızı hem de ziyaretçilerimizi memnun edeceğiz. Özellikle stantlarla ilgili yaşanan aksaklıkları ortadan kaldıracağız. Bununla ilgili görüşmeler yapıyoruz. Geçen yıl 80-85 üretici olmak üzere 120 katılımcı yer aldı. Biz amatör bir ruhla sergi yapıyoruz. Biz doğru noktaya atış yapmak istiyoruz. Biz şenlik havası yerine iş görüşmelerinin yoğun olduğu bir ihtisas sergisi yapmaya çalışıyoruz. Biz yıllardır bu çizgiyi muhafaza etmeye çalıştık.

 

Doğanın bütün renkleri için Ödemiş’e davetlisiniz

Küçük Menderes Havzası’nda yetişen ürünleri kullanan tüketen profesyonellerimizi sergimize davet ediyoruz. Türkiye’nin neresinde bitki tüketen bir profesyonel varsa mutlaka Ödemiş’te İzmir’de yapılan üretimi görmesi gerekiyor. Buradaki üreticiyle muhattap olmalarını bekliyoruz. Doğanın tüm renklerini görmek istiyorlarsa Ödemiş Fidancılık sergisine katılmalarını öneriyoruz.

CEVAP VER