Kokulu peyzaj gülleri

0
1829
görüntülenme
  • Yüksek Ziraat Mühendisi Perin Şahbaz, uzun yıllardır gül üzerine çalışıyor
  • Cem Şahbaz, yaklaşık 100 civarında gül üzerinde çeşit denemesi yaptıklarına dikkat çekti
  • Çiçek Zamanı’nın kokulu gülleri yıllardır süren araştırmalar sonucu özel olarak seçilmiş, topraksız üretimle geliştirilmiş hasalıklardan ari güllerdir.

Çiçek Zamanı (Floratimes) iç piyasada dayanıklılığıyla tanınan minyatür ve baston güllerinin yanına kokulu bahçe güllerini ekledi. Yaklaşık dört yıldır kokulu bahçe gülleri üzerinde çalışan Çiçek Zamanı uzmanları en iyi kokan ve en güzel renklerden oluşan bir portföy oluşturdu. Anaçlıklar dahil olmak üzere topraksız ortamda yetiştirilen kokulu bahçe gülleri nemotod gibi tehlikeli hastalıklardan korunmuş olarak satışa sunuluyor.   

Çiçek Zamanı’nın (Floratimes) kurucuları Perin ve Cem Şahbaz yaklaşık 6-7 yıl önce minyatür ve baston gül üretimine başladıklarında, Türkiye minyatür ve baston gülleri ithal ediyordu. Tabiri caizse minyatür ve baston gül üretimine ‘kilitlenen’ Yüksek Ziraat Mühendisi Perin Şahbaz zamanla çok ciddi bir başarı sağlayarak ithalatın önünü keserek piyasanın dikkatini çekmişti. Yüksek miktarlarda üretim yapan Çiçek Zamanı’nın ürünleri ithallere göre çok daha dayanıklı olduğu için iç piyasada özellikle tercih edildi. Bugün Çiçek Zamanı’nın ürettiği gülleri 12 ay boyunca edinmek mümkün. Bunun dışında toplam üretimin üçte biri Irak ve Azerbaycan gibi komşu ülkelere ihraç ediliyor.

Kokulu Bahçe Gülleri...

Çiçek Zamanı minyatür ve baston güller yanında dört yıldan bu yana da kaliteli bahçe gülü üzerinde çalışıyor. Yaklaşık 100 civarında gül üzerinde çeşit denemesi yapan Çiçek Zamanı uzman ekibi, bu çeşitlerin içinden en yoğun kokulu ve hastalıklara en dayanıklı olanları seçerek, birbirinden farklı renklerde geniş bir portföy oluşturdu. Çiçek Zamanı’nın “Kokulu Bahçe Gülleri”, üstün kaliteli yabani anaçlar üzerine göz aşısı yöntemi ile üretiliyor. Diğer üreticilerden farklı olarak da, yabani anaçların üretimi dahil olmak üzere tüm üretim prosesi topraktan bağımsız olarak yapılıyor. Böylece çiçek Zamanı’nın Kokulu Bahçe Gülleri nematod gibi toprakla bulaşan çeşitli hastalıklardan tamamıyla korunmuş olarak satışa sunuluyor.

Minyatür Güller...

Çiçek Zamanı’nın Minyatür Gülleri özenli seçilmiş çeşitlerden ülkemiz iklim şartlarında üretilmektedir. Üretimdeki bu tercih gülleri ithal güllere oranla çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü yapıyor. Minyatür Güller 13 cm ve 17 cm çapındaki ithal saksılarda iklim kontrollü modern seralarda yetiştiriliyor. Tüm üretim materyalleri şirket dahilinde üretildiği için yurtdışından herhangi bir fide veya çelik girişi söz konusu değildir. Çiçek Zamanı’nın minyatür gül satışı 13 cm’lik saksılarda 12 ay boyunca yapılırken, 17 cm’lik minyatür gül satışı ise sadece bahar sezonu yapılıyor. Çiçek Zamanı müşterilerinden gelen ön siparişler ile her türlü saksı boyutunda özel üretim yapılabilir.

 

cicekzamani-logoczlg

Yenice - Çiçekli Yolu 7. km Kargılı Köyü 33800 Yenice / Tarsus / Mersin
Cem Şahbaz
Gsm : 05333153277
Tel : +90 324 6525292
Faks : +90 324 6525110

CEVAP VER