Yalova Garden’de son durum…

0
862
görüntülenme
  • Yalova Garden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Okul
  • CHP Yalova Millet Vekili Muharrem İnce
  • AKP Yalova Millet Vekili Temel Coşkun
  • Yalova Garden A.Ş. Ortaklar toplantısında

Nerdeyse bütün Yalovalıların mutabakatını almaya özen gösteren bir çalışma yaptı. Projenin başarısına inanmayanların bile desteğini aldı. Abdullah Bey ile birlikte bu başarıya imza atan herkesi ve bütün ortakları kutluyoruz. Son gelişmeleri Yalova Garden Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Okul’dan aldık. 

 

Yalova Garden TİGEM şartnamesinin gerektirdiği teknik koşulları yerine getirdi ve kiralanan alanı 1 Şubat 2013’te resmi olarak teslim aldı. Mart 2013 tarihi itibariyle de projemizi gerçekleştirmek üzere fiili olarak çalışmaya başladık. Şirketimiz 39 tane ortakla bu sürece girmişti daha sonra ortaklardan birkaç tanesi, ‘ben taahhütlerimi yerine getiremeyeceğim’ deyince değişiklikler oldu. Şu anda 42 ortağımızın parsel üstündeki yerleri bile belli oldu. Böylece tüm ortaklarımız bağımsız üretim, sunum veya çalışma alanlarına bu yılsonuna kadar yerleşecekler. 

 

Altyapı yatırımı

Altyapı yatırımıyla ilgili, kira vb gibi konularda ödeme takvimi çalışıyor, 42 ortağın 2013 sonuna kadar ne ödeyeceğinin çizelgesi var. Yeni hisse artırımına gitmedik hala 870 hisse var…  Talebin bu kadar çok olacağını öngörememiştik. Beklenenden fazla talep olması bizim için sıkıntı elbette. Talepleri alıyoruz ve bekletiyoruz. Sadece Türkiye’den değil Azerbaycan’dan da, Hollanda’dan da talep var. Öncelikle Yalova’nın taleplerini karşılamamız lazım. Çünkü bu projenin sosyal sorumluluk tarafı da var. İmkânımız olsa bir bu kadar daha hisse olsa çok rahat satılır. Şu gün itibariyle hisseleri arttırmanın tek yolu büyük hissedarların kendilerini küçültmeleri olarak görünüyor. Biz kurum olarak taahhüt ettiklerimizin hepsini yerine getiriyoruz. Zaman içinde projenin aslına ve ruhuna uygun bir büyüme yolu bulmak mümkün olabilir. 

 

Ortaklar tecrübeli

Bu projede güzel olan bütün ortaklar tecrübeli olması. Biz sadece pazarlamayı daha disiplinli bir hale getireceğiz. Çünkü kalite ve fiyat zaman içinde yerine oturacak. Kimin ne ürettiği hangi çeşitler üretildiği açıkça belli olacak. Herkes birbirini ve ne ürettiğini görecek. Herkes ürettiği bitkileri burada satacak. Biz bu konularda yaptırım da koymayacağız. Piyasa kendi kendini dengeleyecek ve yerine oturacak. Özetle Yalova Garden’in üretmesine gerek yok. Ortağı zaten üretiyor. Biz pazarlama tarafındaki sıkıntıyı çözmek için yurtdışı pazarına yönelik olarak istediğimiz yerde fuarlara katılacak, istersek büyük ihalelere gireceğiz. Yalova’ya gelen ziyaretçiler, müşteriler 42 firma aynı sahaya topladığı için üç günde gezeceği alanı yarım günde gezecek. Bizim örneğimizin başarılı olması mutlaka diğer bölgeleri de etkileyecektir.   

 

[box]

YALOVA GARDEN AŞ

Adres: Bahçelievler Mah. Gazipaşa Cad. No: 50 / 1 Yalova

Tel: 0226 800 0200 - 01  Faks: 0226 800 0202

info@yalovagarden.com.tr 

[/box]

CEVAP VER