İstanbul ve lale buluşması

0
859
görüntülenme
  • Festivalin açılış töreninde AB. Bakanı Egemen Bağış, İBB yöneticileri ve sektör mensupları da hazır bulundu.
LALEOZAN_2503201314325_opt
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, İBB İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.´nin İstanbul’da 8 yıldır yürüttüğü çalışmalar, tanınmış İtalyan bahçe kültürü dergisi Gardenia’nın Mart 2013 sayısının kapak konusunu İstanbul ve Lale olarak belirlemesine yol açtı.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2006 yılından buyana düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen İstanbul Lale Festivali´nin 8´incisi, Emirgan Korusu´ndaki törenle yapıldı. Festival Nisan ayı sonun kadar devam edecek.

 

Resmi açılışı 6 Nisan 2013 günü yapılan 8. İstanbul Lale Festivali 1 Nisan 2013 Pazartesi günü başladı. Festivalin resmi açılışına, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış katıldı. Yapılan açılış konuşmalarının ardından, “Lale Çiçeğinden Organik Gıda Boyası Üretimi Projesi” kapsamında elde edilen doğal gıda boyasıyla hazırlanmış, üzeri lale yapraklarıyla kaplı pasta kesildi. Festivalin açılış pastasını Avrupa Birliği Bakanı Bakan Egemen Bağış´la birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis’i Birinci Başkan Vekili Ahmet Selamet, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Vural, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı M. İhsan Şimşek, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Eyyüp Karahan, Lale Vakfı Başkanı Bahattin Ulusan ve diğer davetliler birlikte kesti. Bu arada festivalin açılış töreninde sektör mensupları da hazır bulundu. Festival nedeniyle dikkat çeken bir başka konu ise festivale gösterilen uluslararası ilgi oldu. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ve İBB İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.´nin İstanbul’da 8 yıldır yürüttüğü çalışmalar tanınmış İtalyan bahçe kültürü dergisi Gardenia Mart 2013 sayısının kapak konusunu İstanbul ve Lale olarak belirledi.

CEVAP VER