Büyük çim alanlarda her derde deva…

0
1333
görüntülenme

Peruzzo Sallanır Bıçaklı Çim Biçme Makineleri büyük yeşil alanların, çim üretim tesislerinin, antrenman sahası işletme sahiplerinin çim biçme problemlerine kolay, pratik, işletme giderlerini düşüren ekonomik bir çözüm sunuyor…  Geniş yeşil alanların çimlerinin biçilmesinde çözüm olarak kullanıcıların bildiği yalnızca çim biçme traktörleri var. En büyük motorlu çim biçme traktörünün baş edebileceği alan ise 20.000 m2 civarında, 50-100 dönüm ve daha büyük alanların biçilmesinde ise önden biçicili makineler, yahut ta Peruzzo gibi traktör arkası makineler gerekiyor.

 

Bütün traktörlere uyumlu…

Önden biçicili makinelerin fiyatları oldukça yüksek ve mecburen birden fazla çim biçme traktörü alımına sebep oluyor. İşte tam burada Peruzzo çim biçme makineleri devreye giriyor. Sonuçta her geniş alanda bir traktör bulunuyor… Peruzzo Çim Biçme Makineleri’ni kullanmak için kuyruk miline sahip bir traktör yetiyor. Mini bahçe traktöründen, 110 hp’ lik büyük traktöre kadar tüm traktörlere uyabilen modeller mevcut. Biçme genişliği toplama kapasitesi de modele göre farklılık gösterebiliyor. İren Makine müşterilerinin alanına ve kullanacağı traktöre göre en doğru model seçiminde yardımcı oluyor.

 

En düşük sorun ve maliyetsiz çözüm…

Kullanıcılar çim biçme traktörlerinin benzin, mazot, kayış, kasnak problemlerinin  hiç bitmediğini bilirler. Çünkü bir traktörler taşa veya ağaç köküne çarptığında triger kayışı, bıçak kovanı, veya bıçak mili illa biri zarar görür ve bunların yedek parçaları gerçekten pahalıdır. Oysa Peruzzo makinelerde mevcut iki kayışın birim fiyatı 15 TL’dir üstelik ithalatçısına ya da bayisine muhtaç değilsiniz, motor bakım derdi yok, bıçakları sallanır olduğu için normal yatay bıçaklı bir makinelerine oranla çarpmanın verdiği kırılma sorunu yok denecek kadar az, çünkü her bıçağın darbe emiş özelliği mevcut.

 

Kusursuz çim biçmek için…

Çimin en kusursuz biçme yöntemi silindir bıçak ve herkesin yaygın olarak kullandığı yatay bıçakla yapılıyor. Peruzzo’nun biçim kalitesi bilinen mevcut yatay bıçağın biçim kalitesinden bir gömlek üstün. Bir geçişte çiminizi biçiyor, biçilenleri topluyor ve çimin ihtiyacı olan silindirleme görevini üstleniyor. Yani bir geçişte üç iş yapıyor. Ayrıca basit bir işlemle her Perruzzo çim biçme makinesi yüzey havalandırma makinesi haline getirilebiliyor. Çim köklerinin hava alması biriken taç tabakasının temizliğinde de mükemmel iş çıkartıyor. Kısacası her derde deva… Peruzzo bütün üstünlüklerine rağmen oldukça da ekonomik.

 

[box] İren Makine

Sedat Simavi Sok. 50/1 Çankaya / Ankara

Tel: ( 0312) 442 02 86  (0312) 440 86 90 

Faks: (0312) 441 00 75   info@iren.com.tr

[/box]

CEVAP VER