Her mevsim renkli Akdeniz Çalıları…

0
815
görüntülenme
  • Fidan her sene yeni bir türü üretime alıyor.
  • Türkiye’de Dipladenia’yı ilk defa üretime Fidan Payzaj aldı
  • Sabiha Tanrısever ve Mehmet Kılıç

Fidan Peyzaj’ın işi Akdeniz çalıları üretmek ve özellikle bu alanda çalışmayı tercih etmiş. Fidan bölgenin iklimine uygun bitkiler yapıyor yeşitirilen ürenlerin hepsi hem iç ve dış piyasa hem de dış dış piyasaya hitap ediyor. Üstelik her sene yeni bir tür üretime alınıyor. Örneğin Türkiye’de Dipladenia’yı ilk defa üretime Fidan Peyzaj almış.

 

Adana’nın süs bitkileri üretimi konusunda çok ciddi bir yol aldığı artık bilinir hale geldi. Bölgedeki ciddi üreticilerin sayısı çok fazla olmamasına rağmen ileri teknoloji kullanımıyla, bilgi birikimi ve ürün çeşitliliğiyle her mevsim özel ilgiyi hakediyorlar. Bu sefer yine Eylül ayında gezdiğimiz Fidan Peyzaj’ın ürettiği renkli çalılara bakmaktan kendimizi alamadık. Bu defa bize Fidan’ı gezdiren Sabiha Tanrısever’in dikkat çektiği konu ise kalite… Sabiha Hanım, “Fidan ihracat için ayrı, iç piyasa için ayrı üretim yapmıyor, üretimin tümü tek prosese tabi oluyor diyor.”  

 

Fidan Peyzaj’ın Ltd. alt türleriyle beraber yüze yakın Akdeniz çalısı üretiyor ve ana tür olarak 50-55 arası türle çalışıyor. Fidan, yetiştirdiği ürünleri toptan satıyor, başta İzmir İstanbul ve Antalya olmak üzere bütün Türkiye’nin ihtiyacına cevap verirken bazı türleri de yurt dışına ihraç ediyor.  

 

[box] Fidan Peyzaj

Büyük Dikili Mahallesi 93003 Sokak No: 56 - 58   Adana / Türkiye

Tel: +90 322 485 56 83-85-86 • Faks: +90 322 485 56 87

http://www.fidan.info.tr

erhantsever@ttmail.com   sabiha.tanrisever@fidan.info.tr

genel@fidan.info.tr  firma@fidan.info.tr  

[/box]

CEVAP VER