Flower Show Türkiye yurtdışı tanıtıma devam

0
702
görüntülenme
  • Ipm-Essen
  • Ipm-Essen
  • Ipm-Essen
  • İran
  • Lübnan
  • Lübnan
  • Lübnan

Avrasya Bölgesinin bitki ve peyzaj sektörüne yönelik düzenlenen en büyük fuarı olan Flower Show Türkiye 2011 Fuarı’nın sona ermesi hemen ardından, CYF Fuarcılık 2011’de edindiği tecrübe ve izlenimler ile hedeflerini daha da büyüterek yurtdışı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da, yurtdışı tanıtım çalışmalarına uluslararası fuarlarda açılan stantlarla sürdürüyor.

 

18 Aralık 2011’de ziyarete kapanan fuarın hemen ardından çalışmalarına yeniden başlanılan Flower Show Türkiye, ilk olarak 24-27 Ocak tarihleri arasında IPM Essen (Almanya) fuarındaki stant ile uluslar arası profesyonellerle buluştu. 2012 içindeki tanıtım faaliyetlerine Orta Doğu ve Rusya’da ağırlık vermeyi planlayan CYF Fuarcılık, IPM Essen sonrasında rotasını 12-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Alma Ata Çiçekçilik ve Seracılık Fuarı’na çevirmiş ve burada da stant açarak Kazakistan ve diğer bölgelerden gelen sektör temsilcilerine fuar tanıtımı en iyi şekilde yapmıştır.

 

Flower Show Türkiye’nin yurtdışı tanıtım çalışmaları dünya genelinde en etkin sektörel dergilerde verilen reklamlar, yayınlanan haberler, uluslararası web sitelerinde bannerlar ve makaleler ve elbette fuar katılımları ile önümüzdeki aylarda giderek artan yoğunlukta devam edecektir. 2011 yılında uluslar arası arenaya “etkili ve verimli bir fuar” olarak girmeyi amaçlayan ve hedeflerini büyük ölçüde aşan Flower Show Türkiye, 2012’ye sektör profesyonellerinin “Dünya’da önde gelen buluşma noktalarından biri” olmak hedefi ile hazırlanıyor.

 

Almanya – Ipm Essen ( 24 - 27 Ocak 2012 )

Flower Show Türkiye 2012 Fuarı’nın yurtdışı tanıtım çalışmalarına ilk olarak Dünyada bitki ve peyzaj sektörüne yönelik düzenlenen en büyük fuar olan IPM Essen’de 8. Salon 8B50 no’lu stantta yer alınarak başlandı. Bu stant ile CYF Fuarcılık, Flower Show Türkiye için üst üste üçüncü kez IPM’de yer almış oldu.

Fuar süresince IPM’de stant sahibi tüm dünya genelinden 1.500’e yakın firma ile birebir görüşme yapılarak yakından tanıtılmış olan Flower Show Türkiye, tüm dünya genelinden gelen profesyonel ziyaretçileri de bilgilendirerek küresel marka bilinilirliği ve imajını güçlendirmeye devam etmiştir.

 

Kazakistan – Alma Ata Çiçekçilik ve Seracılık Fuarı ( 12 - 14 Nisan 2012 )

Uluslararası fuar katılımlarına 12-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Alma Ata Çiçekçilik ve Seracılık Fuarı’nda G8 no’lu standı ile devam eden CYF Fuarcılık, ikinci kez Kazakistan ve Türki Cumhuriyetlerde yer almıştır. Alma Ata fuarı süresince Özbekistan, Türkmenistan, Ukrayna, Rusya ve Kazakistan genelinden gelen profesyonel ziyaretçilere Rusça ve İngilizce hazırlanmış broşürler dağıtılmış, birebir görüşmeler yapılarak Flower Show Türkiye’nin tanıtımı yapılmıştır. Fuar boyunca çok sayıda davetiye talebi toplanırken, Kazakistan’da iş yapan Türk firmaları da Flower Show Türkiye standında misafir edilmiştir.

 

İran Flower Show ( 03 - 07 Mayıs )

Orta doğuya ağırlık vererek devam edilen tanıtım faaliyetlerinin sonraki durağı Meşhed’de düzenlenen ve İran’ın en büyük sektörel fuarı olan İran Flower Show’du. Fuar süresince, Meşhed, İstifan, Tebriz gibi birçok bölgeden gelen belediye, fidanlık ve sera sahipleri ile ikili görüşmeler yapıldı. Özellikle valilik ve belediye gibi resmi kurumlarla yapılan ikili görüşmeler sonucunda ziyaretçi heyeti organize edilmesine karar verildi. CYF Fuarcılık’tan resmi davet mektubu talep edildi. Belediyeler halen devam etmekte olan ve yeni başlanılacak projeler ile ilgili Türk firmalarının kendilerine yönlendirilmesini, Flower Show Türkiye katılımcılarının bilgilerinin paylaşılmasını istedi.

Lübnan / Beyrut The Garden Show & Spring Festival  (29 Mayıs - 02 Haziran 2012)

Flower Show Türkiye 2012 tanıtım için bölgenin en önemli ekonomilerinden olan Lübnan’da düzenlenen en büyük sektörel fuar The Garden Show & Spring Festival’de A5 No’lu stantta yer alınmıştır. Fuarda yer alan stant yanında, resmi kurumlar, çeşitli fabrikalar ve Bekaa Vadisi gibi fidanlıkların yoğun bulunduğu bölgeler de ziyaret edildi. Firmalarla yüz yüze görüşmeler ve elden davetiye teslimi ile İstanbul’a davet edildi. Beyrut’taki tanıtım atağı ile Orta Doğu ağırlıklı çalışmaları ivme kazandı ve bölgedeki sektör profesyonellerinden de büyük ilgi gördü.

 

[box]

CYF Fuar İletişim bilgileri 

Tel: +90 312 442 28 20 ( pbx )

info@cyffuar.com.tr  http://www.cyffuar.com.tr

[/box]

CEVAP VER