St. Agustine Çim

0
2008
görüntülenme

Plugger (Fide yeri hazırlayıcı)

Uygulamada kullanılan fideler                            

St. Agustine

Fidelerin dikim aralıkları

Neden St. Augustine?

Sıcak iklim çimleri arasın da gölgeye dayanıklılığı en yüksek çim çeşididir.Gün de 2-3 saatlik direk ya da dolaylı ışık alan alanlar da çim dokusu oluşturur. Güneşli ve yarı gölge alanlarda da mükemmel performans gösterir.Çok derin kök yapısı oluşturabildiği için özellikle su sıkıntısının önümüze çıkacağı yeni yüzyıl da peyzaj alanların da tercih edilecek tek türdür.

 

St. Augustine Çim Türünün Avantajları

Yabancı ot gelişimini engeller, gölge alanlaraen dayanıklı sıcak iklim çim türüdür, sıcak mevsimde düşük miktarda su ve gübre ihtiyacı vardır,aşırı sulamadan olumsuz etkilenir. Hastalık ve zararlılara dayanıklı bir türdür, yaz aylarında seyrek biçim isteği vardır, talep edilen homojen çim görüntüsü alınmaktadır.

 

St. Augustine Hakkında Kısa Bilgiler;

Koyu yeşil renklidir, tuza toleransı yüksektir, bakımı diğer sıcak iklim çimlerine göre çok daha kolaydır,  diğer türlere göre geç  dormant (kış uykusu) olmaktadır. Sadece fide ile uygulanır, ilkbahardan itibaren yaz sonuna kadar fidelerin dikimi önerilir. Düzenli bir gübre ve sulama programına tabi tutulduğunda 2-3 ay içerisin de alanı kaplar, alanı kapladıktan sonraki dönemlerde su ihtiyacı hafta da 2-3 gün ile sınırlıdır.

 

Uygulanması 

St. Augustine fideler halinde alana uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak alanlarda ki duruma göre izlenen yöntemler şöyle sıralanabilir: Sahada toprak işlemesine gerek kalmadan mevcut bozuk çim  içine fideler dikilebilir.Tarla ayrığı,bermuda,kanyaş gibi otları da baskı altına alır. Yeni tesis edilecek alanlar da tesfiye sonrası dikim gerçekleştirilir. Dikim uygulaması plugger yardımı ile aşağıda gösterilidiği şekilde toprakta açılan deliklere fidelerin  yerleştirilmesiyle olur. 

 

İletişim için: 0532 251 72 03 

www.mucizecim.com

St. Agustine uygulama örneği

CEVAP VER